Návody

Samolepky na zeď

Samolepky na vypínač

Tapety

Obrazy

Plakáty


Samolepky na zeď

 1. Povrch zdi by měl být po celé šířce dekorace hladký a zbavený prachu. Nerovnosti nebo různé drobné dírky podkladu doporučujeme poupravit smirkovým papírem. Ze zdi odstraň prach suchou tkaninou. Jestliže potřebuješ vlhkou látku na odstranění nadměrné špíny a prachu, nech pak zeď schnout dalších 24 hod.

2. Nelep dekoraci na vlhké nebo studené povrchy, do blízkosti radiátorů, ohně, sporáku centrálního topení a míst s přímým slunečním svitem. Zjistěti, zda je vybrané místo suché, rovné a hladké. Dekorace nelep na strukturované povrchy včetně strukturovaných maleb a na malby se silikátovými příměsemi.

3. Nejdříve folii rozviň a nech ji nějaký čas ležet na rovném povrchu, aby se vyrovnaly případné vrásky.

4. Vyber správné místo, kam bude dekorace umístěna a vyzkoušej si to nanečisto. Pokud je dekorace členitá nebo je složená z více kusů, doporučujeme dekoraci rozstříhat.

5. Sejmi dekoraci z podkladu a umísti ji na vybrané místo.

Po aplikaci odstraň vzduchové bubliny či zvrásněná místa pohyby od středu směrem k okraji. Silnějším tlakem samolepku uhlaď, aby se dobře přichytla, hlavně celou vnější hranu.

Samolepky na vypínač

1. Ještě před montáží samolepek na vypínač si vypni přívod elektřiny. Pomocí šroubováku pak odsraň kryt vypínače.

2. Teď přichází na řadu nalepení samolepky. Nejdříve ze samolepky odstraň vrchní fólii a rámeček, který na zeď nepatří. Pomocí přenášecí fólie teď nalep samolepku na zeď kolem vypínače. Pomocí houbičky (pohybuj s ní od středu k okrajům) odstraň ze samolepky bubliny. 

4. Pomalu odstraň přenášecí fólii, ohýbej jí o 180°, půjde ti to lépe. Potom už jenom zacvaktni kryt vypínače zpátky a máš hotovo.

 

Tapety

1. Připrav zeď, kde budete provádět lepení a to tak, že ji očisti od prachu, odstraň nečistoty. Povrh musí být hladký a suchý.

2. Rozbal tapetové pláty do roviny, aby se nekroutily.

3.a NELEPÍCÍ TAPETY - klasické. Zde doporučujeme zakoupit lepidlo pro papírové tapety (je možné i lepidlo pro vliesové tapety). Lepidlo nanes na zeď i na tapetu > vyčkej 5 minut a přilož tapetu na zeď , kde jin urovnáš jak potřebuješ. Přebytečné lepidlo otři nebo doplň na místo, kde chybí. POZOR - lepidlo se nesmí dostat na horní část tapety.

3.b SAMOLEPÍCÍ TAPETY.  Polož na zem grafikou dolů  > tam, kde bude tapeta nalepena, u stropu odloupni podkladový papír po celé šíři cca 30cm > tento přebytečný papír přelož, abys měl již volný lepící proužek > Nyní vezmi celý plát a přilož ho ke zdi na požadované místo a přichyť za odloupnutý kousek a uhlaď> tapeta by již měla držet na zdi sama,  následně, jak máš přeložený kus papíru na zadní straně, tak již stačí stahovat dolu a tapetu přichytávat ke zdi.

Pokud si troufáš nebo máš možnost lepit ve více lidech, je možné sloupnout ihned celý podkladový papír a ve dvou osobách přichytit na zeď a další osoba srovná tapetu u země, aby nebyla nalepená křivě.

4. Po přiložení tapety na zeď uhlaď nejlépe gumovým válečkem, jelikož neponičí povrch.

5. Stačí již počkat než se aktivuje lepidlo (24 hodin) a je hotovo.

Obrazy

Obrazy dodáváme natažené na rám ze speciální dřevovláknité modifikované desky, takže po obdržení je možné ihned zavěsit bez jakékoliv další práce. Obrazy doporučujeme pověsti na hřebíčky za rám, který je nosný.

Plakáty (postery)

Plakáty je možné na zeď připevnit několika způsoby. Tím nejjednodušším je zakoupit si oboustrannou samolepící pásku a do každého rohu nalepit čtvereček a následně přichytit ke zdi. Další možností, a snad i nejběžnější, je vsazení do clip rámů a následné zavěšení na zeď.

https://obchody.heureka.cz/popydesign-cz/recenze/
http://

Provozovatel webu, Popydesign, v.o.s., se sídlem Kochánov 34, Světlá nad Sázavou, 582 91, IČ: 06530966, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.